+ 421 903 200 555

Čo čakáte od kvalitného svetlovodu?

Solatube | 05. November 2015

Skutočne denné svetlo a vysoký svetelný výkonSvetlovod kuchyna

Denné svetlo privádzané prostredníctvom svetlovodov je vedené odrazovými tubusmi a rozptýlené difuzérom v interiéri. Pre zdravie človeka a dizajn interiéru je dôležitá nielen intenzita osvetlenia, ale aj zachovanie farebného spektra šíriaceho sa osvetlenia.

Odrazový materiál Spectralight® Infinity zabezpečuje až 99 % zachovania reálnych farieb v interiéri. Nie je nič dôležitejšie, ako vidieť obytný priestor v reálnych farbách v dobrej zrakovej ostrosti.

 

Profesné spracovanie výrobku a skvelý dizajn

Nie každý sa pri kúpe svetlovodu zamerá na výrobok po stránke jeho spracovania. Niekedy dokonca  nakupujeme v dôsledku rôznych faktorov bez toho, aby sme výrobok videli, alebo si ho porovnali s konkurenciou.

Niektoré výrobky odhalia svoje detaily už na obrázkoch webových aplikácií a niektoré je nutné si prezrieť osobne v predajni alebo v showroome .

Nie je nutné špeciálne technické vzdelanie, aby bolo jasné, ktoré výrobky vykazujú vysokú úroveň dielenského spracovania a sú vyrábané v skutočných výrobných podnikoch a ktoré vznikajú doslova na kolene.

 

Dlhá životnosť

Na životnosť vášho nového svetlovodu bude vplývať kvalita použitých  materiálov, profesné spracovanie výrobku a v neposlednom rade aj značka  výrobku, nesúca so sebou vieru v deklarované vlastnosti .

 

Izolačné vlastnosti

Pri riešení novostavby, ale aj rekonštrukcie vstupujú do popredia  energetické vlastnosti jednotlivých zabudovaných prvkov stavby, teda aj svetlovodov.  Aj tieto zariadenia musia spĺňať vysoké nároky na vašu  stavbu. Pri ich vyhodnocovaní je nutné zohľadniť iba certifikované hodnoty. Nepomôže presviedčanie predajcov o zabudovaní izolačných  prvkov (dvojskla alebo trojskla) do systému svetlovodu.

Dobrý svetlovod, tak ako dobré okno, musí obsahovať certifikát na celú zostavu svetlovodu a nielen na izolačné sklo.

V opačnom prípade sa do zostavy svetlovodu zabudováva problém a nie riešenie.

Certifikované tepelno-izolačné parametre svetlovodov SOLATUBE dosahujú hodnoty od U=1,3 W/Km2 až 0,5 W/Km2.

Akustické vlastnosti

K dobrému pohodliu v interiéri prispievajú aj akustické vlastnosti jednotlivých stavebných prvkov. Svetlovody SOLATUBE sme pripravili pre vašu stavbu tak, aby sa vyrovnala múru z  pálenej tehly.

Certifikovaná hodnota Rw zvukovej nepriezvučnosti môže dosiahnuť hodnotu až 41dB.

Takýto svetlovod nebude počuť pri silnom daždi, ani pri výraznom vetre.

 

A niečo navyše

Každý kvalitný výrobok okrem úžitkových parametrov prináša ešte niečo navyše. U svetlovodov SOLATUBE to  bude komplexné riešenie od výrobcu s 25 ročnou tradíciou na svetovom trhu a životnosťou zabudovaného svetlovodu cez 30 rokov.

Späť ‹‹